Ringo - Dzień Polski w Mińsku

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Wydarzenia w roku 2018

Przez całą niedzielę 5 sierpnia w centrum stolicy Białorusi panował polski klimat: można było skosztować dań polskiej kuchni, kupić polskie książki, słuchać polskiego jazzu i grać w polskie ringo.

Celem Dnia Polski było zapoznanie mieszkańców białoruskiej stolicy z kulturą i tradycjami Polski. Imprezę poświęconą 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowały wspólnie władze Mińska oraz polscy dyplomaci z Ambasady RP i Instytutu Polskiego w Mińsku.

Podczas święta znalazło się też miejsce dla aktywności fizycznej, odbyła się prezentacja gry w ringo – kółkiem ringo rzucali licznie przybyli na festyn mińszczanie.

Boisko do gry w ringo zostało zaaranżowane na sztucznej trawie tuż przy scenie obok stołecznego ratusza. Zaraz po otwarciu festynu na boisku pojawili się ambasador RP na Białorusi Artur Michalski z merem Mińska i wspólnie rzucali kółkiem ringo.

Dzień Polski w Mińsku jest jedną z wielu imprez przygotowanych w tym roku przez Ambasadę Polski i Instytut Polski w Mińsku które mają pokazać jak najszerzej nasz kraj w stulecie odzyskania niepodległości.