Ringo - Wydarzenia w roku 2021

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Wydarzenia w roku 2021

Rozegrano wszystkie zawody sportowe w ringo zaplanowane w bieżącym roku, pora na posumowanie rankingu zawodników. 

W najmłodszych kategoriach żaków, objętych rankingiem tryumfowali  Pucek Szymon i Natalia Fatek (UKS Goszczyn),

W kategorii młodzików zwyciężył  Grycyk Sylwester (DKS Wisznia Mała), w młodziczkach Zawadzka Maja (UKS Goszczyn).

W kategorii kadetów zwyciężył Wojnar Adrian (MUKS Podkarpacie Jedlicze), w kadetkach Szporko Anna (KS Victoria Miłki).

W kategorii juniorów zwyciężył Duszak Przemysław (Kurpiowskie Towarzystwo Ringo), w juniorkach Rydzewska Martyna (KS Victoria Miłki).

W kategorii otwartej mężczyzn zwyciężył Trawczyński Dominik (Mogielnica), w kategorii otwartej kobiet Gałązka Paulina (Wyszków).

Gratulujemy zwycięzcom!       Szczegółowe informacje dotyczące rankingi klik

Ogólnopolski Turniej w Ringo „Mazury 2021” rozegrano 25 września 2021 r. na stadionie sportowym w Miłkach. Zawody rozpoczęły się przy niezbyt dobrej i przyjaznej pogodzie, padał deszcz wiał silny wiatr, ale prawdziwych fanów ringo nie odstraszyła deszczowa pogoda, liczne stawili się do rywalizacji po ostatnie możliwe do zdobycia w tym roku punkty do rankingu ogólnopolskiego ringowców.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Victoria Miłki

Ogólnopolski Plażowy Turnieju Rodzin w Ringo przeprowadzono w Mielnie Koszalińskim w dniach 19 – 21 sierpnia 2021r.

Podczas trzech dni turnieju startowało 86 uczestników, reprezentujących 41 rodzin przybyłych do Mielna z miejscowości: Płock, Pabianice, Łowczówek k. Tarnowa, Włocławek, Sękocin Nowy, Kielce, Goszczyn, Mogielnica, Chodzież, Łask, Ustka, Słupsk, Bytów, Stryków, Krzynia, Dąbrówka k. Poznania, Warszawa, Kołczygłowy, Grądy k. Leszna, Poznań, Gliwice, Łódź, Piotrków Trybunalski.

Podczas gier treningowych przyjmowano zapisy do konkurencji rodzin wyznaczonych przez wiek dziecka, tj. rodzina z dzieckiem do lat 10, do lat 15 i powyżej lat 15. Startowało 14 rodzin w grupie I, 14 rodzin w grupie II i 13 rodzin w grupie III.

Na stadionie GKS Świt w Warszawie w dniu 11 września 2021 r. odbywał się jubileuszowy XX Memoriał im. Włodzimierz Strzyżewskiego w Ringo. Memoriał to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w ringo, to również wyjątkowa atmosfera, którą tworzy wielopokoleniowa mieszanka zawodników uprawiających polski sport – ringo. Weterani którzy dawno przekroczyli 70 lat, prezentowali świetna formę sportową i zapał do gry, dając wspaniały przykład młodym ringowcom.
Zaproszenie od Warszawskiego Towarzystwa Ringo przyjął Pan Piotr Kobierski, z-ca Burmistrza Bemowa ds. Sportu oraz Oświaty, który uprzednio od wiceprezesa WTR otrzymał 4 stronicowe Uzasadnienie nadania Skwerowi sportów miejskich na Bemowie im. Włodzimierza Strzyżewskiego  - twórcy gry w ringo. Pan Burmistrz podczas dekoracji zwycięzców wręczał medale zawodnikom wszystkich konkurencji. Na zakończenie Józef Krakowiak, wiceprezes WTR, wręczył Panu Burmistrzowi sumę wiedzy o ringo z 2020 r., pt. 60 lat rozwoju gry sportowej dla każdego: ringo w Polsce i na świecie, autorstwa prof. dr zw. Włodzimierza Starosty, prezesa International Society of Ringo. Lektura tej ponad 500 stronicowej książki, pełnej dokumentacji, winna ostatecznie przekonać samego Pana Burmistrza, ale też pomóc mu przekonywać innych decydentów o znaczeniu tej gry dla wszystkich w Polsce i na świecie. Co miejmy nadzieję spowoduje, iż twórca naszego sportu zostanie uwieczniony na Bemowie, gdzie mieszkał i działał.

Po raz kolejny miłośnicy ringo zjechali do Warszawy aby 26 maja rozegrać 49. Otwarte Mistrzostwa Polski w Ringo, zawody rozgrywano na gościnnym stadionie GKS Świt. Pogoda oraz humory dopisywały ringowcom. Rywalizacja toczyła się w 15 indywidualnych kategoriach wiekowych oraz sześciu kategoriach dwójkowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ponadto uhonorowano najstarszego i najmłodszego zawodnika mistrzostw.

Polskie Towarzystwo Ringo serdecznie zaprasza na 49. Otwarte Mistrzostwa Polski w Ringo. Mistrzostwa odbędą się w dniu 26 czerwca 2021 r. na stadionie sportowym GKS Świt, ul. Oświatowa 12 w Warszawie

Dla uczestników przygotowaliśmy noclegi w Bursie nr 4 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47 01-452 Warszawa (niedaleko od miejsca rozgrywek).

Grand Prix w Ringo rozegrano 12 czerwca 2021 r. na obiektach sportowych przy PSP w Goszczynie. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, do rywalizacji przystąpiło ponad 120 ringowców z czołowych klubów z całej Polski. Zawody rozgrywano w ośmiu kategoriach indywidualnych i pięciu kategoriach dwójkowych. W opinii uczestników Grand Prix był bardzo udanym turniejem, towarzyszyły mu duże emocje, wysoki poziom sportowy, niezapomniana atmosfera i zacięta rywalizacja.

Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięscy statuetki, finałowa szóstka dyplomy i pamiątkowe koszulki

Turniej zostały przeprowadzone bardzo sprawnie, dzięki profesjonalnemu przygotowaniu przez członków PTR i PSP Goszczyn i UKS Goszczyn, dzięki temu dzieci i młodzież mogła aktywnie i ciekawie spędzić weekend oraz promować ringo – polski sport dla każdego.