Ringo - Ogólnopolski Turniej Ringo w Machnicach

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Wydarzenia w roku 2019

Jedenastego maja w hali sportowej Ptak Machnice odbył się III Ogólnopolski Turniej Ringo - Dolny Śląsk 2019 zorganizowany przez Dolnośląską Akademię Ringo we współpracy z DKS Ringo Wisznia Mała, Ptak Machnice i OKSiR w Wiszni Małej, a dofinansowany przez gminę Wisznia Mała.

W turnieju uczestniczyło 120 zawodników z różnych miejscowości w Polsce (Trzebnica, Wrocław, Legnica, Warszawa, Miłki, Bartoszyce) oraz zaprzyjaźniona drużyna z Klubu Ringo „Lutra” w Czechach.

Część oficjalną otworzyła, w imieniu Starosty Trzebnickiego Małgorzaty Matusiak, radna Sławomira Misiura - Hermann i prezes Polskiego Towarzystwa Ringo pani dr Krystyna Anioł - Strzyżewska. Wśród zaproszonych gości obecni byli profesorowie z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego: Iwona Wierzbicka-Damska i Wojciech Cieśliński oraz Ireneusz Osenkowski dyrektor Szkoły Podstawowej w Krynicznie, Piotr Zaleski dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiszni Małej, Renata Cybulska – Kaczałko dyrektor OKSiR, sołtys Machnic Aneta Kasprzyk i sołtys Kryniczna Małgorzata Tyska.

Turniej rozgrywany był w kilku kategoriach wiekowych: żaki, młodziki, kadeci, juniorzy, grupa otwarta /dorośli/. Na podium w każdej z kategorii stanęli najlepsi zawodnicy klubów. A byli to reprezentanci Dolnośląskiej Akademii Ringo z Kryniczna, DKS Ringo Wisznia Mała i KS „Olimpia” z Miłek. Każdy z nagrodzonych sportowców otrzymał dodatkowo zestaw pamiątkowy z gminy Wisznia Mała oraz z Powiatu Trzebnickiego. Równocześnie rozgrywany był II Ogólnopolski Turniej Ringo Prawników 2019.

Oba wydarzenia miały ogromny rozmach i zostały wspaniale przygotowane przez organizatorów turnieju jedynej polskiej dyscypliny jaką jest RINGO. Szczególne podziękowania należą się głównej organizatorce Pani Dorocie Olbryt z Kryniczna, jak również pozostałym osobom, które miały wkład w organizację imprezy: Jolancie Lowrenz, Jolancie Łakomskiej, Monice Kielan, Mai Kwiecień oraz wolontariuszom – uczniom i absolwentom Szkoły Podstawowej w Krynicznie.