Ringo - XVIII Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

26 października 2016 w zabrzańskiej hali MOSiR odbyły się XVIII Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo.
Głównym celem zawodów jest popularyzacja gry w Ringo, integracja dzieci ze szkół ogólnodostępnych i niepełnosprawnych intelektualnie oraz wymiana doświadczeń nauczycieli wychowania fizycznego.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół ogólnodostępnych z Zabrza oraz uczniowie szkół specjalnych z województwa śląskiego. W zawodach brało udział 21 szkół /204 uczestników/. Mecze były rozegrywane na 5 boiskach w 9 kategoriach, a nagrody indywidualne były przyznawane za zajęcie I-V miejsce /koszulki okolicznościowe i plecaki/. W zawodach uczestniczyła maskotka śląskiej policji Pies „Sznupek”.

Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie „Nasza szkoła -nasz dom” działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, a współorganizatorami Urząd Miejski w Zabrzu; MOSiR Zabrze, Komenda Miejska Policji w Zabrzu oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.
W Ceremonii Otwarcia Mistrzostw uczestniczyli: Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny MOSiR Pani Beata Łokas-Styrylska, Dyrektor Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Pani Agnieszka Bober, Zastępca Dyrektora d/s Strategii i Rozwoju Sportu MOSiR Pan Jarosław Bryś, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu Pani Alicja Ochota, przedstawiciele K.M. Policji w Zabrzu oraz przedstawiciele U.M. w Zabrzu: Wydział Promocji, Turystyki i Sportu oraz Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej. Mistrzostwa oficjalnie otworzył Przewodniczący Rady Miasta Zabrze Pan Marian Czochara.

Wyniki:
Szkoły podstawowe specjalne dziewczęta:
1. ZSS nr 40 Zabrze
2. ZS nr 2 Ruda Śl.
3. ZS z Radzionkowa

Szkoły podstawowe dziewczęta:
1. SP nr 15
2. SP nr 21
3. SP nr 22

Szkoły gimnazjalne specjalne dziewczęta:
1. ZS z Radzionkowa
2. ZS nr 2 Ruda Śl.
3. ZSS nr 4 Ruda Śl.

Szkoły gimnazjalne dziewczęta:
1. Gim. nr 20
2. Gim. nr 7
3. ZS nr 18

Oddziały edukacyjno-terapeutyczne:
1. ZSS nr 3 Bytom
2. ZSS nr 3 Bytom
3. ZSOS nr 7 Gliwice

Szkoły podstawowe specjalne chłopcy:
1. ZSOS nr 7 Gliwice
2. ZS nr 2 Ruda Śl.
3. ZSS nr 4 Ruda Śl.

Szkoły podstawowe chłopcy:
1. SP nr 36
2. SP nr 15
3. SP nr 35

Szkoły gimnazjalne specjalne chłopcy:
1. ZS z Radzionkowa
2. ZS nr 2 Ruda Śl.
3. ZSS nr 4 Ruda Śl.

Szkoły gimnazjalne chłopcy:
1. Gim. nr 20
2. Gim. „Nasza Szkoła”
3. Gim. nr 7

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody indywidualne.
Patronat medialny: „Nowiny Zabrzańskie” XVIII Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo pod honorowym patronatem Prezydenta Zabrza Pani Małgorzaty Mańki – Szulik odbyły się dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego w Zabrzu Wydział Promocji, Turystyki i Sportu.