Ringo - XV Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Dnia 23.10.2013r. na zabrzańskiej hali MOSiR odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza Pani Małgorzaty Mańki-Szulik.

Celem zawodów była popularyzacja gry w ringo w Zabrzu oraz w regionie, integracja dzieci ze szkół ogólnodostępnych i niepełnosprawnych intelektualnie, wymiana doświadczeń nauczycieli wychowania fizycznego.

 Uczestnikami zawodów byli uczniowie szkół ogólnodostępnych z Zabrza oraz uczniowie szkół specjalnych z woj. śląskiego.

W zawodach brało udział 36 szkół oraz przedszkola dla, których były przygotowane gry i zabawy. Mecze były rozegrane na 5 boiskach w 9 kategoriach wiekowych. Każdy zawodników otrzymał wodę mineralną oraz pączki, w trakcie zawodów w kawiarence wydawana była kawa, herbata, słodkości oraz ciepły posiłek. Podczas Ceremonii Otwarcia zawodów został wprowadzony przez Organizatorów okolicznościowy tort dla uczczenia 15-lecia Mistrzostw. Symboliczne świeczki odpalili zaproszeni goście: Łucja Chrzęstek-Bar Przewodnicząca Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Agnieszka Żyłka – Komenda Miejska Policji w Zabrzu, Bartłomiej Bober Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu, Patryk Kaworek – Ratownictwo Medyczne z Rybnika oraz Stanisława Stus dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, jednocześnie Prezes Stowarzyszenia „Nasz szkoła – nasz dom”. Zaraz po tym jak zagasły świeczki nastąpił pokaz tresury psa policyjnego przygotowanego przez policjantów z Komendy Miejskiej w Zabrzu. Do dodatkowych atrakcji należało jeszcze zwiedzanie karetki medycznej oraz wozu strażackiego podstawionego przez Państwową Straż Pożarną w Zabrzu. W trakcie trwania zawodów wśród uczestników chodziła maskotka śląskiej policji Pies „Sznupek”.

Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie „Nasza szkoła -nasz dom” działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.

Współorganizatorzy: Urząd Miejski w Zabrzu, MOSiR Zabrze, Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu.

Wyniki:

Szkoły podstawowe specjalne dziewczęta:

 1. ZSS nr 3 Bytom
 2. SPS nr 2 Ruda Śl.
 3. ZSS nr 40 Zabrze
 4. ZSOS nr 7 Gliwice
 5. ZSS nr 42 Zabrze

Szkoły podstawowe dziewczęta:

 1. SP nr 36
 2. SP nr 22
 3. SP nr 15
 4. SP nr 24
 5. SP nr 1

Szkoły gimnazjalne specjalne dziewczęta:

 1. ZSS nr 3 Bytom
 2. ZSS nr 40 Zabrze
 3. ZSS nr 2 Ruda Śl.
 4. ZSOS nr 7 Gliwice
 5. ZSS nr 6 Bytom

Szkoły gimnazjalne dziewczęta:

 1. Gim. nr 16
 2. Gim. nr 20
 3. Gim. nr 9
 4. Gim. nr 10
 5. Gim. nr 6

Oddziały edukacyjno-terapeutyczne:

 1. ZSS nr 3 Bytom
 2. ZSS nr 39 Zabrze
 3. Dzienne Centrum Aktywności Zabrze
 4. ZSOS nr 7 Gliwice
 5. ZSS Radzionków

Szkoły podstawowe specjalne chłopcy:

 1. ZSS nr 2 Ruda Śl.
 2. ZSOS nr 7 Gliwice
 3. ZSS nr 3 Bytom
 4. ZSS nr 4 Ruda Śl.
 5. ZSS nr 6 Bytom

Szkoły podstawowe chłopcy:

 1. SP „Nasza Szkoła”
 2. SP nr 36
 3. SP nr 11
 4. SP nr 18
 5. SP nr 15

Szkoły gimnazjalne specjalne chłopcy:

 1. ZSS nr 2 Ruda Śl.
 2. ZSOS nr 7 Gliwice
 3. ZSS nr Radzionków
 4. ZSS nr 6 Bytom
 5. ZSS nr 4 Ruda Śl.

Szkoły gimnazjalne chłopcy:

 1. Gim. nr 11
 2. Gim. nr 7
 3. Gim. nr 9
 4. Gim. nr 20
 5. Gim. nr 16

{besps}stories/galeria/2013/zabrze{/besps}

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary oraz nagrody indywidualne.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy nas wspierali przez te piętnaście lat.

XV Integracyjne Mistrzostwa Zabrza w Ringo pod honorowym patronatem Prezydent Zabrza Pani Małgorzaty Mańki-Szulik odbyły się dzięki dotacji z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Zabrzu.