Ringo - X Turniej Profesorów w Ringo o Puchar Prezydenta IASK – Zadar (Chorwacja)

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Aktualności

Na plaży nad Adriatykiem w miejscowości Zadar (Chorwacja), w dniu 1 lipca 2022 r., rozegrano X Turniej Profesorów w Ringo o Puchar Prezydenta IASK. Z powodu upału zawody rozgrywano w godzinach popołudniowo-wieczornych, w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.  O wyrównanym poziomie uczestników może świadczyć fakt, że zarówno w walce o trzecie, jak też o pierwsze miejsce wynik był 16:14.

Z powodu pandemii covit-19 poprzedni IX turniej odbył się w roku 2018 i dotychczasowy tradycyjny dwuletni cykl rozgrywek wydłużył się do lat czterech w roku bieżącym.

Na uroczystym zakończeniu Kongresu Naukowego „Kinesiology in Europe Challanges of Changes” wręczono dyplomy za osiągnięcia sportowe w rozegranych turniejach: ringo, tenisa i siatkówki. Zwycięzcom turnieju w ringo prof. W. Starosta wręczył piękny puchar oraz medale. Każdy z uczestników otrzymał kółko ringo i przepisy gry w języku angielskim.

Wyniki Turnieju:

Dario Franjić – Chorwacja

Dario Gec – Chorwacja

Salvador Angosto – Hiszpania

Husein Sahan – Irak

Mohammed Jawad – Irak

Mario Baić - Chorwacja    

Georgy Korobeynikov – Ukraina.  

Po raz pierwszy w turnieju tym uczestniczyli profesorowie czterech uniwersytetów, w tym Hiszpanii i Iraku, którzy emocjonalnie potraktowali udział w turnieju obiecując, iż nie będzie on ostatni, jak też powołanie w ich kraju Federacji Ringo.