Ringo - Wydarzenia w roku 2023

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Wydarzenia w roku 2023

Polskie Towarzystwo Ringo zaprasza nauczycieli wychowania fizycznego oraz sympatyków sportu ringo na kurs "Podstawy techniki i taktyki gry w ringo".

1. Termin: 18 luty (sobota) 2023 r., godz. 10.00

2. Miejsce: Sala konferencyjna i hala sportowa przy PSP w Goszczynie, Goszczyn 05-610, ul. Armii Krajowej 2.

3. Czas trwania kursu: 5 godzin.

4. Program kursu:

Polskie Towarzystwo Naukowe Kultury Fizycznej (oddział w Poznaniu), Polskie Stowarzyszenie Naukowe Animacji, Rekreacji i Turystyki oraz Polskie Towarzystwo Ringo zapraszają sympatyków sportu ringo na kurs "Podstawy techniki i taktyki gry w ringo". Kurs odbędzie się 17 marca 2023 r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt e-mail, lub telefoniczny.

Po raz czwarty w dniu 25 marca 2023 r. hala sportowa w Goszczynie była areną zmagań ringowców w Ogólnopolskim Turnieju „Asów” w Ringo. Turniej tradycyjnie otwiera sezon rozgrywek w ringo. Inicjatorem tej imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy w Goszczynie, w zawodach uczestniczyli ringowcy z siedmiu ośrodków ringo rywalizując w czterech kategoriach wiekowych - chłopcy i dziewczęta do lat 15, oraz kategoria otwarta mężczyzn i kobiet.

Grand Prix w Ringo rozegrano 20 maja 2023 r. na obiektach sportowych PSP w Goszczynie.

Otwarcia turnieju dokonała prezes Polskiego Towarzystwa Ringo dr Krystyna Anioł-Strzyżewska. Do rywalizacji przystąpili ringowcy z ośmiu ośrodków ringo, rywalizacja toczyła się w dziewięciu kategoriach indywidualnych i pięciu kategoriach dwójkowych.

W opinii uczestników Grand Prix był bardzo udanym turniejem, towarzyszyły mu duże emocje oraz zacięta rywalizacja o punkty do  ogólnopolskiego rankingu ringowców. Zawodnicy, którzy wywalczyli czołowe lokaty, otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięscy puchary, finałowa szóstka dyplomy.

23. Ogólnopolski Turniej Ringo dobył się w Jedliczu na obiektach Szkoły Podstawowej w dniu 27.05.2023. Zawody zaliczane do rankingu Pucharu Polski w Ringo. Po raz kolejny spotkali się najlepsi zawodnicy ringo w kategoriach szkolnych. W zawodach udział wzięły następujące kluby: Viktoria Miłki, UKS Goszczyn,  UKS Arka Umieszcz, MUKS Podkarpacie Jedlicze. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze oraz GOSiR Jedlicze.

Ogólnopolski Turniej „Mazury 2023” rozegrano 3 czerwca 2023 r. na stadionie sportowym w Miłkach. Zawody rozpoczęły się przy silnym zimnym wietrze, na szczęście świeciło słońce i dogrzewało ringowców. Ostatni turniej przed mistrzostwami polski był doskonałym sprawdzianem formy i okazją do podwyższenia swoich umiejętności technicznych i taktycznych gry w ringo. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Victoria Miłki.

W dniu 17 czerwca 2023 roku, Gmina Lelis gościła uczestników 51. Otwartych Mistrzostw Polski w Ringo. Wyłoniono indywidualnych Mistrzów Polski w siedemnastu kategoriach indywidualnych i w sześciu drużynowych.

Na uroczystości inauguracji Mistrzostw obecni byli: Pani dr n.med. Krystyna Anioł-Strzyżewska- Prezes PTR, Pan Stefan Prusik - Wójt Gminy Lelis, Pani Anna Dobkowska - Przewodnicząca Rady Gminy Lelis, Pani Katarzyna Czerkas - przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Pani Katarzyna Dobkowska- Wiśniewska- Dyrektor CK-BiS w Lelisie, Pani Marta Trzcińska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lelisie, Dariusz Mróz - Przewodniczący LZS w Lelisie.

Początkowa deszczowa pogoda nie zniechęciła uczestników rywalizacji. Świetnie przygotowana infrastruktura sportowa, malowniczo położony stadion zachwycił startujących, którzy po raz pierwszy gościli w Gminie Lelis.