Ringo - Mistrzostwa Świata w Ringtennisie

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Wydarzenia w roku 2018

Po jednodniowym wypoczynku, który poświęciliśmy na zwiedzanie Mińska i najbliższej okolicy oraz krótki trening w ringtennisa, 5 sierpnia nasza ekipa przystąpiła do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w Ringtennisie. Ringtennis to gra podobna do ringo rozgrywana pojedynczo lub podwójnie na boisku zbliżonym wymiarami do badmintona, gra się gumowym kółkiem z gąbki.

Rywalizację w ringtenisa zdominowali Niemcy, wywalczyli komplet medali w grach indywidualnych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Single mężczyzn:

  1. Fabian Ziegler – DE
  2. Alexej Ermak – DE
  3. Timo Hufnagel – DE

Single kobiet:

  1. Nicole Brose – DE
  2. Naëmi Singrün – DE
  3. Valerie Häßlich – DE

W drugim dniu mistrzostw w ringtennisie rozgrywano gry dwójkowe kobiet i męzczyzn, złote i srebrne medale do ​​reprezentantów Niemiec, brązowe medale wywalczyła Republika Południowej Afryki. 

Nasi reprezentanci walczyli z ogromnym zaangażowaniem, odczuwali jednak trudy rywalizacji w ringo i ukończyli rywalizację w ćwierćfinałach.


W trzecim dniu mistrzostw w rigtennisie rozgrywano gry mieszane, które również zdominowali reprezentanci Niemiec.

1. Timo Hufnagel / Michaela Güthling, Niemcy
2.  Maksymiliana / Tatjana Schutte, Niemcy
3. Richter van Tonder / Bronwin Ogilvie, Republika Południowej Afryki


W czwartym dniu rywalizowano o tytuł mistrza drużynowego. Po raz trzeci z rzędu tytuł wywalczyła drużyna Niemiec przed Republiką Południowej Afryki, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Indii, na czwartym Białoruś, na piątym miejscu uplasowała się drużyna Polski.

Galeria zdjęć - drużynówka

Galeria zdjęć - miksty

Gry singlowe i dwójkowe