Ringo - VI Mistrzostwa Świata W Ringo – dzień trzeci

01 - 493 Warszawa
ul. Wrocławska 16 m 39

+48 226388715, 602778176
info@ringo.org.pl

HOT-INFO

Wydarzenia w roku 2018

Trzeciego dnia podczas VI Mistrzostw Świata w Ringo rozgrywanych na Kompleksie Olimpijskim w Staykach na Białorusi rywalizacja toczyła się w turnieju drużynowym. Do rozgrywek o tytuł Drużynowego Mistrza Świata przystąpiło 5 drużyn: Białoruś, Indie, Niemcy, Polska i Republika Południowej Afryki po całodniowych zmaganiach, zaciętych i pasjonujących pojedynkach zwyciężyli gospodarze drużyna Białorusi przed Polską, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Indii, na czwartym Niemiec, na piątym RPA.

Nasza reprezentacja przystąpiła do rywalizacji w niepełnym tylko ośmioosobowym składzie: Michalina Kunecka, Izabela Kowalczyk, Monika Wangryn, Paulina Wangryn, Grzegorz Majerski, Hubert Komorowski, Andrzej Teklak, Paweł Wangryn. Dały o sobie znać zmęczenie, drobne otarcia, kontuzje, brak dwóch osób w drużynie oraz brak zmienników w drużynie. Tym bardziej drugie miejsce należy uznać za sukces naszej reprezentacji.

VI Mistrzostwa Świata w Ringo doskonale przygotowane oraz przeprowadzone przez Białoruską Federację Ringo należy uznać za udane dla naszych reprezentantów. Wywalczyliśmy trzy złote medale, w singlach kobiet - Michalina Kunecka, w deblu kobiet - Monika i Paulina Wangryn, w mikstach - Michalina Kunecka i Grzegorz Majerski. Dwa srebrne medale, w singlach kobiet - Monika Wangryn, w singlach mężczyzn - Paweł Wangryn oraz w turnieju drużynowym. Trzy brązowe medale, w singlach kobiet - Paulina Wangryn, w singlach mężczyzn - Andrzej Teklak i w deblu kobiet – Michalina Kunecka i Izabela Kowalczyk.

Gratulujemy wszystkim naszym ringowcom udanego startu!