W dniu 1 października 2016 r. w Goszczynie na stadionie przy Zespole Szkół Publicznych po raz piąty rozegrano Ogólnopolski Turniej w Ringo zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Goszczyn. W zmaganiach sportowych uczestniczyło 128 ringowców z 14 klubów z Polski w grach indywidualnych i dwójkowych.
W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział: przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki - Pani Katarzyna Głowacka, wójt Gminy Goszczyn – Pan Sławomir Słabuszewski, prezes Polskiego Towarzystwa Ringo – Pani Krystyna Anioł-Strzyżewska, dyrektor ZSP w Goszczynie Pan Mariusz Wangryn. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwało 14 sędziów i dwuosobowy sekretariat zawodów.
Pogoda dopisała zawodnikom i organizatorowi, po sześciu godzinach zmagań i zaciętej walki o każdy punkt na 16 boiskach, wyłoniono zwycięzców w kategoriach wiekowych: żak -Wojnar Adrian, MUSK Jedlicze; żaczki - Anna SZPORKO, UKS „Olimpia” Miłki; młodzik - Janocha Michał, MUSK „Podkarpacie” Jedlicze; młodziczki - Kot Martyna, UKS Goszczyn; kadet - Mruk Dawid, UKS Goszczyn; kadetka - Wangryn Monika, UKS Mogielnica; otwarta mężczyzn - Trawczyński Dominik, UKS Mogielnica, otwarta kobiet - Kowalczyk Izabela, Kurpiowskie Towarzystwo Ringo.
Kategorie dwójkowe: dwójki dziewcząt do lat 13 - Rydzewska Martyna i Lejman Marta, UKS „Olimpia” Miłki; dwójki chłopców do lat 13 - Barański Szymon i Trzaska Dawid – UKS „Błękitni” Olkowice; dwójki dziewcząt do lat 16 - Gabryszewska Hanna i Brzozowska Zuzanna, Warszawskie Towarzystwo Ringo; Dwójki mieszane - Trawczyński Dominik, Kłopotowska Agnieszka.
dwójki chłopców do lat 16 - Leszczyński Michał i Sirodzki Adam, Warszawskie Towarzystwo Ringo.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i koszulki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, finaliści dyplomy i statuetki.
Organizatorzy dziękują lokalnym sadownikom za dostarczone owoce dla uczestników turnieju.
Wyniki:
Kategoria Żak
- Wojnar Adrian - MUSK "Podkarpacie" Jedlicze
- Okrój Mateusz – UKS „Błękitni” Olkowice
- Pawelczyk Wiktor - KTR
- Laskowski Łukasz - KTR
- Wrona Mikołaj - MUSK "Podkarpacie" Jedlicze
- Głogowski Bartosz – UKS Goszczyn
Kategoria Żaczka
- Anna Szporko - UKS "Olimpia" Miłki
- Zaborowska Lena – UKS „Błękitni” Olkowice
- Sylwestrzak Zuzanna - KTR
- Sieradzan Wiktoria – UKS „Błękitni” Olkowice
- Grzegorzewska Julia – UKS Goszczyn
- Laskowska Julia - KTR
Kategoria Młodzik
- Janocha Michał - MUSK "Podkarpacie" Jedlicze
- Trzaska Kacper – UKS Goszczyn
- Duszak Przemysław - KTR
- Trzaska Dawid - UKS Adamów
- Maciejowski Karol - MUSK "Podkarpacie" Jedlicze
- Mateusz Antoniuk - UKS "Olimpia" Miłki
Kategoria Młodziczka
- Kot Martyna – UKS Goszczyn
- Martyna Rydzewska - UKS "Olimpia" Miłki
- Rąbkowska Emilia - UKS Adamów
- Pędzich Patrycja - KTR
- Marta Lejman - UKS "Olimpia" Miłki
- Sendek Amelia – UKS Goszczyn
Kategoria Kadet
- Mruk Dawid – UKS Goszczyn
- Kalinowski Dawid - UKS Adamów
- Sirodzki Adam - WTR
- Bartłomiej Szporko - W-MTR Bartoszyce
- Dupczyk Paweł - UKS Adamów
- Komorowski Konrad – UKS Goszczyn
Kategoria Kadetka
- Wangryn Monika – UKS Mogielnica
- Prusaczyk Roksana - KTR
- Pędzich Izabela - KTR
- Gabryszewska Hanna - WTR
- Brzozowska Zuzanna - WTR
- Aleksandra Tomaszewska - WTR
Kategoria Otwarta Mężczyzn
- Trawczyński Dominik - UKS Mogielnica
- Teklak Andrzej - UKS Mogielnica
- Błach Piotr– UKS Mogielnica
- Komorowski Hubert – UKS Goszczyn
- Bloch Bartek - KTR
- Rożek Adam - UKS Goszczyn
Kategoria Otwarta Kobiet
- Kowalczyk Izabela - KTR 1
- Wangryn Paulina – UKS Mogielnica
- Zuzanna Leszczyńska - WTR
- Kłopotowska Agnieszka - WTR
- Wangryn Anna – UKS Mogielnica
- Kot Ada - UKS Mogielnica
Kategoria Dwójki dziewcząt do lat 13
- Rydzewska Martyna, Lejman Marta - UKS "Olimpia" Miłki
- Kot Martyna, Radecka Dominika – UKS Goszczyn
- Dobosz Karolina, Wiewióra Aleksandra - MUSK "Podkarpacie" Jedlicze
Kategoria Dwójki chłopców do lat 13
- Barański Szymon, Trzaska Dawid - UKS "Błękitni" Olkowice
- Trzaska Kacper, Stępień Hubert - UKS Goszczyn
- Kulej Wiktor, Dudek Filip - UKS "Błękitni" Olkowice
Kategoria Dwójki dziewcząt do lat 16
- Gabryszewska Hanna, Brzozowska Zuzanna - WTR
- Pędzich Izabela, Prusaczyk Roksana - KTR
- Wangryn Monika, Andryka Dominika - UKS Mogielnica
Dwójki mieszane
- Trawczyński Dominik, Kłopotowska Agnieszka - UKS Goszczyn / WTR
- Błach Piotr, Leszczyńska Zuzanna - UKS Goszczyn / WTR
- Teklak Andrzej, Tomaszewska Aleksandra - UKS Goszczyn / WTR